Zoeken

Marokko superster van hernieuwbare energie

27 februari 2016 - 20:30 - Wereld

Geschreven door Laila A.

Marokko is een van de landen die het meest in hernieuwbare energie investeert. Dat blijkt uit een nieuwe ranglijst van Ernst & Young.

Volgens de ranking staat Marokko in de top 15 naast China, de Verenigde Staten, India of nog Brazilië. Het land biedt als gevolg grote investeringsmogelijkheden in de hernieuwbare energiesector.

Het koninkrijk investeert jaarlijks 2 miljard dollar in hernieuwbare energie. Daarmee staat Marokko echter nog ver achter landen zoals China (110,5 miljard dollar per jaar) of de Verenigde Staten (56 miljard dollar).

In de laatste jaren heeft Marokko vooral veel aandacht gehad voor wind- en zonne-energie. Zo werd kortgeleden in het zuid Marokkaanse Ouarzazate de eerste fase van de grootste zonnecentrale ter wereld ingehuldigd.

In november organiseert Marokko tevens de klimaatconferentie COP22 in Marrakech, een zoveelste bewijs van dat het land definitief voor groene energie heeft gekozen.

Lees meer

Handel Amerika en Marokko bereikt 25 miljard dirham

De handel tussen Marokko en de Verenigde Staten bereikte vorig jaar 25 miljard dirham. Dat blijkt uit een rapport van de Ambassade van de Verenigde Staten in Marokko.

Marokko: tweede beste land voor klimaatactie

De inspanningen van Marokko om de klimaatverandering te bestrijden worden opnieuw erkend in het laatste rapport van Germanwatch en het Climate Action Network.

Marokko wil prijs elektriciteit halveren dankzij hernieuwbare energie

De aanzienlijke investeringen van Marokko op het gebied van hernieuwbare energie zullen het land in staat stellen om de prijs van elektriciteit binnen 10 jaar te halveren.

Leonardo DiCaprio maakt promotie voor zonnecentrale Ouarzazate

Amerikaanse acteur Leonardo DiCaprio heeft op Instagram een foto gedeeld van de zonnecentrale Noor in het zuid-Marokkaanse Ouarzazate. Hij schreef er een enthousiast bericht bij.

Marokko investeert 27 miljard euro in hernieuwbare energie

Marokko gaat massaal in hernieuwbare energie investeren en doelt erop tegen 2020 ruim 10.000 megawatt uit duurzame energie te halen. Dat stelt minister Abdelkader Amara van...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team