11 augustus 2022 - 11:00 - Sport
Tijdens de Islamitische Solidariteitsspelen in Konya heeft zich een ongewoon voorval voorgedaan. Het Iraanse team weigerde tegen het Marokkaanse team te spelen.
Aan het voetbaltoernooi in het kader van de Islamitische Solidariteitsspelen in Konya nemen acht teams deel, in twee groepen. Marokko zit in groep B, samen met Saoedi-Arabië, Iran en titelverdediger Azerbeidzjan. Groep A bestaat uit Algerije, Senegal, Kameroen en gastland Turkije.
Lees ook: Ayatollah Ali Khamenei haalt opnieuw uit naar Marokko
Maar het Iraanse team besloot tegen alle verwachtingen in om niet deel te nemen aan de wedstrijd tegen het Marokkaanse team. Het organisatiecomité van de Islamitische Spelen, die van 9 tot 18 augustus 2022 in Konya (Turkije) worden gehouden, besloot na deze weigering om de wedstrijd uit te stellen. De vraag is nu wat er aan de basis ligt van deze weigering en of er een verband is met de verbroken diplomatieke betrekkingen tussen Marokko en Iran.
Lees ook: Marokko en Iran in religieuze concurrentie in West-Afrika
In 2018 verbrak Rabat namelijk de banden met Teheran, nadat het koninkrijk vernam dat Iran wapens leverde aan het Polisario en hen ook van training voorzag via de Libanese Hezbollah, terwijl de Sahara-kwestie voor Marokko een niet-onderhandelbaar onderwerp is. Sindsdien zijn de betrekkingen tussen de twee landen gespannen.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten