Marokko: sterke daling directe buitenlandse investeringen
De directe buitenlandse investeringen zijn in de loop van 2019 in Marokko met 46,8 procent gedaald, van 34,16 miljard naar iets minder dan 18 miljard dirham.
- Economie
De inkomsten van de Marokkaanse douane hebben vorig jaar 103,7 miljard dirham bereikt, een record. In 2018 bereikte dit bedrag 100,8 miljard dirham.
Volgens een nieuw activiteitenrapport van de Marokkaanse douane ADII voor het jaar 2019 stegen de douane inkomsten vorig jaar met 3 procent.
Deze stijging is voornamelijk te danken aan een toename van de import. De btw-inkomsten op energieproducten zijn goed voor 58 procent van alle inkomsten, oftewel 56,1 miljard dirham.
De goede prestaties van tabak (+5%), energieproducten (+6%) en andere producten (+11%) droegen bij tot een toename van 6 procent van de verbruiksbelasting in vergelijking met het jaar ervoor.
Het rapport leert ons tevens dat de inkomsten uit invoerrechten in de afgelopen vijf jaar gemiddeld met 4,7% per jaar zijn gestegen.
Lees meer
De directe buitenlandse investeringen zijn in de loop van 2019 in Marokko met 46,8 procent gedaald, van 34,16 miljard naar iets minder dan 18 miljard dirham.
De Marokkaanse douane heeft eind november dit jaar meer dan 76,81 miljard dirham geïnd. Dat is een stijging van 21,4% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Door de wereldwijde uitbraak van het coronavirus heeft de Marokkaanse douane zijn inkomsten met 10% zien dalen. Dit blijkt uit een rapportage van de Administratie van Douane en...
De Marokkaanse douane heeft eind maart van dit jaar 18,78 miljard dirham geïnd, een stijging van 18% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
De wereldwijde gezondheidscrisis heeft zonder verassing een ernstige impact op de export in Marokko. In de eerste zes maanden van het jaar daalde de export met 27 miljard dirham!