19 maart 2021 - 12:40 - Wereld
De 12-jarige Imane uit Slotermeer betekent al zo veel voor haar stad dat ze de titel kreeg van ’Amsterdammertje van het Jaar’. Ze werd voorgedragen door verschillende mensen omwille van haar grote betrokkenheid en inzet.
Imane is verrast maar blij met de titel. "Ik had het nooit verwacht, de andere genomineerden doen ook zulke mooie dingen", zegt ze aan Indebuurt Amsterdam. "Ik zet me in voor gelijke kansen en ben tegen hokjesdenken, discriminatie en racisme. Ook maak ik me hard voor jongerenparticipatie, want kinderen zijn de toekomst."
Op jonge leeftijd kreeg Imane reeds interesse voor de samenleving en de politiek. "Toen ik acht jaar was keek ik naar Jesse Klaver op tv, het ging erover dat er meer vrouwen in de politiek zouden moeten zitten. Opeens realiseerde ik me: ’jeetje, dat zou ik kunnen zijn’ en zo ontstond de droom om premier te worden."
Imane begon haar engagement bij de leerlingenraad van haar basisschool, de kinderwijkraad en de eerste kinderraad van de Gemeente Amsterdam waren haar volgende stappen. Vandaag zit ze ook in de leerlingenraad van haar huidige school, Het 4e Gymnasium. Om jongeren in haar buurt een stem te geven zette ze ook Jong Plein ’40-’45 op. "Er gebeurde veel in de buurt, maar jongeren werden er niet bij betrokken. Terwijl wij moeten leven met de beslissingen die nu gemaakt worden. Daarom is het belangrijk dat we meedoen. We moeten naar de lange termijn kijken, niet alleen naar hoe het er morgen uitziet, maar ook over dertig jaar. Er valt echt een wereld te winnen in jongerenparticipatie."
Het grote voorbeeld van Imane is Jacinda Ardern, de president van Nieuw-Zeeland. "Ze kan goed ingrijpen als het nodig is, zoals bij de aanslag in Christchurch of nu in de coronacrisis. En ze heeft een superdivers kabinet. Ik vind haar echt een mooi voorbeeld van goed vrouwelijk leiderschap."
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss