Zoeken

Tweede advocaat: Ilyas El Omari moedigde Rif-demonstraten aan om referendum te eisen (video)

25 november 2017 - 12:40 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Nieuwe beschuldiging tegen Ilyas El Omari. Volgens een andere advocaat van de Hirak-beweging zou de leider van de PAM-partij demonstranten in de Rif hebben aangemoedigd om een referendum te eisen.

Advocaat Mohamed Ziane verklaarde in een interview met nieuwszender France24 dat El Omari, actuele president van de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima, herhaaldelijk heeft geprobeerd om de leiders van de Hirak protestbeweging, waaronder Nasser Zefzafi, ertoe te brengen een referendum te vragen.

Het is de tweede zware beschuldiging tegen El Omari in een week tijd. Begin deze week beschuldigde de Hirak-advocaat Isaac Charia hem ervan Nasser Zefzafi te hebben aangemoedigd om een complot tegen Koning Mohammed VI te leiden.

Lees meer

Isaac Charia niet meer advocaat Hirak na uitspraken over complot tegen Koning Mohammed VI

Isaac Charia is uit de defensiecomité van de Hirak gevangenen gestapt. De advocaat heeft dat zelf op sociale media aangekondigd. Hij beschuldigde enkele dagen geleden de leider...

Hirak: Elmortada Iamrachen tot 5 jaar celstraf veroordeeld

Hirak-activist Elmortada Iamrachen is donderdag door de antiterrorisme rechtbank in Salé tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld

Elmortada Iamrachen in beroep tegen celstraf

Elmortada Iamrachen gaat in beroep tegen de celstraf die de antiterrorisme rechtbank in Salé hem vorige week oplegde.

Hirak advocaat Abdessadek El Bouchtaoui tot 20 maanden celstraf veroordeeld

Abdessadek El Bouchtaoui, advocaat van meerdere Hirak-gevangenen, is tot 20 maanden gevangenisstraf veroordeeld voor het beledigen van de politie.

Vader Nasser Zefzafi: "Hirak gevangenen worden gemarteld" (video)

De vader van Nasser Zefzafi was enkele dagen geleden te gast op nieuwszender France 24 om over de Hirak protestbeweging te spreken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team