Marokko: Hirak-gevangene neemt radicaal besluit
Karim Amghar, een Riffijnse activist, werd tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zijn deelname aan de protesten van de Hirak-beweging in Al Hoceima.
- Marokko
Een gedetineerde die tot 12 jaar celstraf was veroordeeld, is op Hollywood-achtige wijze uit de gevangenis van Tanger ontsnapt.
De verdachte ontsnapte zaterdagochtend uit de gevangenis van Set Village in de noord-Marokkaanse stad. Dat deed hij door de tralies van zijn cel door te zagen. Hij klom vervolgens op het dak van de gevangenis en wist ongezien weg te komen.
Volgens plaatselijke bronnen zat de 27-jarige verdachte een gevangenisstraf van 12 jaar uit voor het oprichten van een criminele bende en zijn deelname aan ernstige misdrijven.
Een onderzoek werd gestart naar de ontsnapping. De verdachte wordt actief gezocht door de koninklijke gendarmerie en de politie.
Lees meer
Karim Amghar, een Riffijnse activist, werd tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zijn deelname aan de protesten van de Hirak-beweging in Al Hoceima.
Een terreurverdachte zou in de gevangenis van Salé een voorkeursbehandeling hebben gekregen. De gevangenisadministratie ontkent dat echter.
Een Marokkaanse man is net voor zijn uitzetting naar zijn geboorteland, uit een gevangenis in het Spaanse Sevilla ontsnapt.
Een gedetineerde in de Oudaya gevangenis in Marrakech aan wie Koning Mohammed VI zijn gratie had verleend, wordt nog steeds vastgehouden vanwege een procedurefout.
De Guardia civil heeft in Melilla een jonge Marokkaan 24 uur na zijn ontsnapping uit de gevangenis gearresteerd. De man vertelde in een live op Facebook vol trots over zijn...