1 juli 2018 - 15:07 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse zaken heeft vrijdag aan de ambassadrice van Nederland in Marokko, Désirée Bonis, om uitleg gevraagd na de uitspraken van minister Blok van Buitenlandse zaken over de evenementen in de Rif.
Blok verklaarde eerder deze week dat Marokkaanse-Nederlanders die naar het Rifgebied willen gaan, waakzaam moeten blijven en bewust moeten zijn van de risico’s.
Een diplomatiek bron verklaarde aan Medias24 dat de uitspraken van Blok "onbegrijpelijk en onaanvaardbaar" zijn en dat ze "in strijd staan met de bilaterale samenwerking". Marokko weigert volgens "buitenlandse inmenging in zijn interne aangelegenheden" te accepteren.
Dinsdag werd protestleider Nasser Zefzafi tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Tegen andere leiders van de Hirak werd van 10 tot 20 jaar celstraf uitgesproken. De Nederlandse regering reageerde bezorgd op de hoge straffen.
Ook het SMN sprak zijn bezorgdheid uit en stelde dat de angst groeide onder Marokkaans-Nederlandse Hirak sympathisanten. Volgens de organisatie mijden sommige Marokkaanse-Nederlanders Marokko deze zomer omdat ze vrezen opgepakt te worden.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden