20 oktober 2020 - 21:07 - Marokko
De Marokkaanse regering heeft na enkele maanden van sluiting recent besloten om het vrijdaggebed in moskeeën terug toe te staan. Deze versoepeling zou catastrofaal kunnen uitdraaien. De heropleving van nieuwe besmettingen zou rampzalige gevolgen hebben voor het land.
De blijdschap waarmee de bevolking het besluit heeft ontvangen om moskeeën terug te openen zou snel kunnen vervliegen, schrijft Challenge. De beperkende maatregelen die door de regering werden beloofd om deze uitdaging aan te gaan zonder incidenten blijken niet realistisch te zijn.
Ter plekke is de realiteit wel anders. In Casablanca, het epicentrum van de corona-besmettingen in Marokko, waren de moskeeën overvol. De gelovigen hadden niet het minste respect voor de afstandsregels en er gingen ook gebeden door op straat. Handhavers weten niet goed zo hoe ze hier tegen kunnen optreden.
De hervatting van het vrijdaggebed in de moskeeën kan de dagelijkse corona-cijfers mogelijk beïnvloeden. In dat geval moet de regering haar beslissing terugdraaien, maar dat ligt volgens het tijdschrift moeilijk.
Het is noodzakelijk om de communicatie beter te organiseren en in overleg te gaan met lokale overheden en gelovigen. Maar eerst moeten gebeden in de straten verboden worden, adviseert dezelfde bron.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt