3 april 2025 - 09:40 - Economie
Er zou binnenkort goed nieuws kunnen zijn voor Marokkaanse exporteurs naar de Verenigde Staten. Sinds 2021 zorgen de compenserende rechten op Marokkaanse fosfaathoudende meststoffen voor handelsspanningen. Washington zou deze rechten echter opnieuw kunnen herzien.
Het Amerikaanse Ministerie van Handel heeft aangekondigd dat er een nieuw administratief onderzoek zal worden geopend naar de compenserende rechten die worden toegepast op fosfaathoudende meststoffen uit Marokko. Dit onderzoek betreft dossier C-714-001, dat betrekking heeft op Marokkaanse fosfaathoudende meststoffen, waarvan het Marokkaans fosfaatbedrijf OCP de belangrijkste exporteur naar de Verenigde Staten is.
Lees ook: Meststoffen: OCP laat Washington (lichtjes) buigen
De Amerikaanse administratie zal op basis van douanegegevens en bijdragen van belanghebbenden de relevantie van de geldende rechten en een eventuele herziening ervan beoordelen. Deze procedure, die is vastgelegd in de Amerikaanse handelsbeschermingsmaatregelen, kan leiden tot een herbeoordeling van de heffingen die aan Marokkaanse exporteurs worden opgelegd.
Lees ook: Marokkaanse fosfaatgigant sluit miljardencontract in China
Vorig jaar verlaagden de Verenigde Staten het douanerecht dat op OCP-meststoffen werd toegepast. Dit tarief werd verlaagd van 16,81% naar 16,60%. Deze correctie "is gebaseerd op sectie 751(h) van de Tariff Act van 1930 en regelgeving 19 CFR 351.224(e), die de correctie van administratieve fouten toestaan, gedefinieerd als rekenfouten of administratieve fouten", aldus de toelichting. Dit volgde op een bezwaar dat de OCP-groep op 12 november bij het Amerikaanse Ministerie van Handel had ingediend.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?