Marokko grootste niet Europese groenteleverancier van de EU
Marokko was in 2015 de grootste niet Europese groenteleverancier van de Europese Unie. Dat blijkt uit een nieuw rapport van Eurostat.
31 maart 2015 - 14:06 - Economie
De handel tussen Marokko en de landen van de Europese Unie bereikte vorig jaar 29,25 miljard euro. De Europese Unie is daarmee de belangrijkste handelspartner van Marokko.
Deze cijfer werd vrijgegeven door de Europese commissie in een rapport over het nabuurschapsbeleid van de Europese Unie.
In het afgelopen jaar investeerde de Europese Unie tevens 218 miljoen euro in ontwikkelingsprojecten in Marokko. Daarvan ging 90 miljoen naar de gezondheidssector en 70 miljoen naar de hervorming van de justitie.
De Europese Unie investeerde eveneens 38 miljoen euro in de nieuwe zonnecentrale van Ouarzazate en 20 miljoen in de onderhandelingen omtrent de ontwikkeling van een vrijhandelszone en de opleiding van personeel in de duurzame energiesector.
Lees meer
Marokko was in 2015 de grootste niet Europese groenteleverancier van de Europese Unie. Dat blijkt uit een nieuw rapport van Eurostat.
De Europese Unie steunt het migratiebeleid van Marokko en heeft daarom een hulp van 10 miljoen euro aan het land toegekend.
De Europese Unie heeft een financiële steun van 22 miljoen dirham aan Marokko toegekend voor het overheidsprogramma Icram voor de gelijkheid tussen vrouwen en mannen.
Franse automaker Renault gaat een nieuw low-cost model van het merk Dacia in Marokko laten assembleren. De auto zal in 2017 op de markt worden gebracht en aan 5000 euro worden...
De handel tussen Marokko en de Verenigde Staten bereikte vorig jaar 25 miljard dirham. Dat blijkt uit een rapport van de Ambassade van de Verenigde Staten in Marokko.