Marokko gaat ex-Guantanmo gevangene Younes Chekkouri vrijlaten
De voormalige Marokkaanse Guantanmo gevangene Younes Chekkouri komt binnenkort vrij. Hij wordt sinds zijn uitzetting in de gevangenis van Salé vastgehouden.
9 mei 2017 - 16:45 - Marokko
De voormalige Guantanamo gevangene Younes Chekkouri is door de rechtbank van eerste aanleg in Rabat tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Chekkouri werd schuldig bevonden aan deelname aan een criminele organisatie. Dat meldt de Vereniging voor de verdediging van islamitische gevangenen in Marokko aan EFE.
De zaak was eerst aan de antiterrorisme rechtbank van Salé toevertrouwd maar de rechter verklaarde zichzelf onbevoegd. Volgens Abderrahim Ghazali, woordvoerder van de vereniging, gaat de zaak waarschijnlijk in beroep.
Younes Chekkouri, 47, keerde in september vorig jaar terug naar Marokko na jaren in de gevangenis van Guantanamo te zijn vastgehouden. Hij werd nooit officieel aangeklaagd in de Verenigde Staten.
Lees meer
De voormalige Marokkaanse Guantanmo gevangene Younes Chekkouri komt binnenkort vrij. Hij wordt sinds zijn uitzetting in de gevangenis van Salé vastgehouden.
Younes Chekkouri bracht 14 jaar door in Guantanamo. De Marokkaan werd deze week in beroep vrijgesproken door de Marokkaanse justitie.
De rechtbank van Salé heeft vier terreurverdachten tot straffen van maximaal zes jaar gevangenis veroordeeld.
De eerste sancties zijn gevallen. Twee van de zeven minderjarige gevangenen die een tiental dagen geleden uit de gevangenis van Salé waren ontsnapt, zijn tot een strenge...
Een gevangene is dinsdag in de gevangenis van Salé omgekomen na een uit de hand gelopen woordenwisseling met zijn celgenoot.