14 februari 2016 - 18:00 - Marokko
Zijn vrijlating werd al enkele dagen verwacht. Younes Chekkouri, voormalige gevangene van de Amerikaanse gevangenis Guantanamo Bay, heeft vrijdag de gevangenis van Salé verlaten.
Younes Chekkouri werd voorwaardelijk vrijgelaten na betaling van een borgsom. Zijn vrijlating was begin deze week al aangekondigd door de Defensiecomité voor Salafist-gevangenen.
Chekkouri bracht 13 jaar door in Guantanamo. Marokko en de Verenigde Staten hadden in september een akkoord gevonden voor zijn terugkeer naar zijn geboorteland. De twee landen waren toen ook overeengekomen dat Chekkouri in Marokko vrij zou worden gelaten. Hij was intussen vrijgesproken door de Amerikaanse justitie.
Ondanks zijn vrijlating blijft Chekkouri in Marokko van terroristische activiteiten verdacht. Hij moet deze maand voor de rechter verschijnen voor het in gevaar brengen van de staatsveiligheid.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd