14 februari 2016 - 18:00 - Marokko
Zijn vrijlating werd al enkele dagen verwacht. Younes Chekkouri, voormalige gevangene van de Amerikaanse gevangenis Guantanamo Bay, heeft vrijdag de gevangenis van Salé verlaten.
Younes Chekkouri werd voorwaardelijk vrijgelaten na betaling van een borgsom. Zijn vrijlating was begin deze week al aangekondigd door de Defensiecomité voor Salafist-gevangenen.
Chekkouri bracht 13 jaar door in Guantanamo. Marokko en de Verenigde Staten hadden in september een akkoord gevonden voor zijn terugkeer naar zijn geboorteland. De twee landen waren toen ook overeengekomen dat Chekkouri in Marokko vrij zou worden gelaten. Hij was intussen vrijgesproken door de Amerikaanse justitie.
Ondanks zijn vrijlating blijft Chekkouri in Marokko van terroristische activiteiten verdacht. Hij moet deze maand voor de rechter verschijnen voor het in gevaar brengen van de staatsveiligheid.
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel
Legale cannabis in Marokko "niet om coffeeshops te openen!"
Oplichter steelt luxe Mercedes met slimme truc in Tetouan
ToxicPanda-malware steelt bankgegevens in Marokko
Koning Mohammed VI stuurt 180 ton hulp naar Gaza