25 april 2025 - 08:00 - Economie
De Zwitserse groep Cicor heeft, na goedkeuring door de handelsrechtbank van Parijs, de hoofdactiviteiten van het Franse bedrijf Eolane overgenomen. Door deze acquisitie breidt de Zwitserse specialist in geïntegreerde elektronische oplossingen zijn bereik uit met zeven productielocaties: vijf in Frankrijk en twee in Marokko.
De overname vindt plaats in het kader van de gerechtelijke sanering van de Eolane-groep uit Angers, die begin maart van kracht werd. Een direct gevolg van de overname is het behoud van ongeveer 890 banen op de betreffende locaties, wat neerkomt op bijna 90% van het personeelsbestand van deze eenheden.
Lees ook: Tesla vestigt zich in Marokko met mega fabriek
Cicor noemt deze acquisitie strategisch. De integratie van de twee Marokkaanse eenheden, net als de Franse fabrieken, past binnen de doelstelling van de overnemer om zijn industriële capaciteiten in Europa en daarbuiten te versterken. De aanwezigheid in Marokko wordt gezien als een coherente uitbreiding van de activiteiten, gezien de positionering van het koninkrijk in de elektronica- en luchtvaartsector, en in lijn met de doelmarkten van de Zwitserse groep (defensie, gezondheid, industrie).
Om deze integratie te ondersteunen en de activiteiten verder te ontwikkelen, heeft Cicor een investeringsplan van meer dan 30 miljoen euro aangekondigd voor de modernisering van alle overgenomen sites. Dit plan omvat specifiek 4 miljoen euro voor de aankoop van nieuwe apparatuur. Het doel is om de algehele prestaties te verbeteren, synergieën te creëren en een Europees expertisecentrum op te bouwen, waarbij Cicor streeft naar een positie als toonaangevende leverancier op het continent tegen 2028.
Lees ook: Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
De keuze voor Cicor als overnemer in Frankrijk werd voorafgegaan door een consultatie waarbij de werknemers van Eolane hun voorkeur voor het bod van de Zwitserse groep uitspraken. Concurrerende biedingen kwamen van Cofidur, dat zich uiteindelijk terugtrok, en Synov, wiens voorstel niet door de rechtbank werd aanvaard.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Bedrijven in Marokko massaal ten onder
Marokkaans vastgoed maakt comeback
Dirham in de lift: Marokko ziet munt stijgen
3 miljard dirham buiten beeld door illegale parkeerwachters in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter