17 februari 2020 - 18:50 - Marokko
Google heeft enkele veranderingen ingevoerd die veel Marokkanen blij zullen maken. Gebruikers van Google Maps zullen naargelang het land waar ze zich bevinden, andere landgrenzen zien.
Marokkanen die Google Maps bezoeken zien sinds enkele dagen dat de Sahara tot Marokko behoort. Wel staat er nog "westelijke Sahara" en niet "Marokkaanse Sahara".
Omstreden landgrenzen over de hele wereld veranderen afhankelijk van het land waarin men zich bevind. De lijn tussen Marokko en de Sahara verdwijnt dus voor mensen die vanuit Marokko Google Maps bezoeken.
Ethan Russell, directeur productbeheer voor Google Maps, bevestigt de veranderingen. "Ons doel is altijd om de meest uitgebreide en nauwkeurige kaart te bieden. We blijven neutraal over kwesties van betwiste regio’s en grenzen, en doen er alles aan om het geschil objectief in onze kaarten weer te geven met een grijze stippellijn. In landen waar we lokale versies van Google Maps hebben, volgen we de lokale wetgeving bij het weergeven van namen en randen.", zegt hij aan de Washington Post.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko