14 februari 2012 - 11:01 - Marokko
De rechtbank van Taza heeft maandag Abdessamad Haydour veroordeeld tot drie jaar cel voor het beledigen van koning Mohammed VI op internet.
Abdessamad Haydour werd ervan beschuldigd een video op internet te hebben gepubliceerd waarin hij koning Mohammed VI uitscheldt. Het filmpje werd een record aantal keren bekeken op internet tijdens de rellen in Taza. De jonge man, 24, heeft de feiten toegegeven voor het parket.
Een advocaat van de Marokkaanse Vereniging voor Mensenrechten (AMDH) die de jongeman moest verdedigen, was afwezig tijdens het proces. Het Hof heeft het ook niet nodig gevonden een advocaat toe te wijzen om Abdesammad te verdedigen. Nochtans had de jongeman daar recht op volgens de Marokkaanse wet.
Vorige week donderdag al verscheen Walid Bahmane, een 18-jarige student, voor de rechter in Rabat voor het beledigen van de heiligheid van de koning. Hij zou een video op internet hebben gezet waarin de koning wordt beledigd. De uitspraak is donderdag 16 februari verwacht.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko