Dode bij gevecht in gevangenis Salé
Een gevangene is dinsdag in de gevangenis van Salé omgekomen na een uit de hand gelopen woordenwisseling met zijn celgenoot.
10 mei 2017 - 12:30 - Marokko
Een gevaarlijke gevangene heeft in het Marokkaanse Beni Mellal van een verblijf in het ziekenhuis geprofiteerd om te ontsnappen.
Volgens de gevangenisadministratie zat hij een celstraf uit van 13 jaar voor twee delicten. Hij was tot 10 jaar cel veroordeeld voor het oprichten van een criminele bende en roofovervallen. Een tweede straf van drie jaar werd hem opgelegd voor diefstal. Hij zou pas in augustus 2022 vrijkomen.
De man was op 27 april in het provinciaal ziekenhuis van de stad opgenomen. Waarvoor wordt niet gezegd. De gevangenisadministratie herinnert eraan dat de bewaking van gevangenen tijdens een ziekenhuisopname niet onder haar bevoegdheid valt.
Afgelopen februari waren al zeven minderjarigen uit de gevangenis van Salé ontsnapt na een bewaker te hebben gegijzeld. Allen werden in slechts enkele dagen terug opgepakt en tot strenge celstraffen veroordeeld.
Lees meer
Een gevangene is dinsdag in de gevangenis van Salé omgekomen na een uit de hand gelopen woordenwisseling met zijn celgenoot.
Meerdere gedetineerden die afgelopen vrijdag uit een psychiatrisch instelling in Tetouan waren ontsnapt zijn door de politie teruggevonden en gearresteerd.
De rechtbank van Salé heeft vier terreurverdachten tot straffen van maximaal zes jaar gevangenis veroordeeld.
El Ghazi Kellada was enkele weken geleden in hongerstaking gegaan om te protesteren tegen zijn veroordeling en zijn opsluiting in de gevangenis van Beni Mellal. Hij overleefde...
De gevangenisadministratie heeft berichten van sommige media ontkend over de reacties van de gedetineerden bij aankomst van Nasser Zefzafi in de gevangenis van Casablanca.