30 maart 2025 - 15:30 - Marokko
Binnenkort worden er gepantserde voertuigen in Marokko geproduceerd. Het Indiase defensieconcern Tata Advanced Systems Limited (TASL) zet een productie-eenheid voor gepantserde voertuigen op in Casablanca, via een nieuwe, 100% dochteronderneming genaamd Tata Advanced Systems Maroc SARLAU.
Dit project, dat wordt gesteund door een goedgekeurde investering van maximaal 16 miljoen dollar, is bedoeld om de aanwezigheid van TASL op de Afrikaanse wapenmarkt uit te breiden.
Lees ook: Sloopoperaties Rabat: burgemeester breekt stilte
Deze stap houdt verband met een bestelling van 150 amfibische 8x8 WhAP-wielvoertuigen door het Marokkaanse leger, die in 2024 werd aangekondigd. Dit veelzijdige voertuig, ontwikkeld in samenwerking met de Indiase onderzoeksorganisatie DRDO en Tata Motors, vormt een belangrijk exportcontract voor TASL.
De fabriek in Casablanca zal een jaarlijkse productiecapaciteit hebben van 100 WhAP 8x8-eenheden, meldt Barlamane. Het zal de Marokkaanse markt bedienen en dienen als exportplatform naar Afrika en het Midden-Oosten. De doelstelling is om binnen twaalf maanden operationeel te zijn, met de eerste leveringen binnen achttien maanden.
Lees ook: Indiase reus vestigt zich in Marokko
Het project is ook gericht op het stimuleren van het lokale defensie-ecosysteem door middel van werkgelegenheid, opleiding en een Marokkaanse toeleveringsketen. Er is een geleidelijke lokale integratie voorzien, van 35% naar 50%, om bij te dragen aan de strategische autonomie van Marokko en het land te positioneren als een regionale hub voor de productie van gepantserde voertuigen.
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen