Zoeken

Wereld-Marokkanen stuurden 50 miljard dirham naar Marokko in 9 maanden tijd

- Economie

Geschreven door Said A.

De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst bereikten in de eerste negen maanden van het jaar 49,7 miljard dirham. Dat is 0,2% minder dan vorig jaar.

Volgens het Marokkaans Wisselkantoor werd in dezelfde periode een 2,7%-daling naar 19 miljard dirham, van de directe buitenlandse investeringen waargenomen.

Deze daling is te wijten aan een 43,6%-stijging van de uitgaven tegen een stijging van slechts 8% van de inkomsten, aldus het Wisselkantoor.

Lees meer

Marokko: sterke stijging buitenlandse investeringen

Marokko wist in de loop van vorig jaar maar liefst 33,5 miljard dirham aan directe buitenlandse investeringen aan te trekken.

Marokko: wereld-Marokkanen stuurden 59 miljard dirham in 11 maanden

In de eerste elf maanden van het jaar bereikten de geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar Marokko 59,65 miljard dirham.

Geldoverdrachten wereld-Marokkanen fors gestegen

De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar Marokko zijn in de eerste zes maanden van het jaar fors gestegen vergeleken met dezelfde periode in 2017.

Wereld-Marokkanen stuurden 45 miljard dirham naar Marokko in 8 maanden

Marokkanen in het buitenland stuurden in de eerste acht maanden van het jaar 44,96 miljard dirham naar Marokko.

Marokko: sterke daling directe buitenlandse investeringen

De directe buitenlandse investeringen zijn in de loop van 2019 in Marokko met 46,8 procent gedaald, van 34,16 miljard naar iets minder dan 18 miljard dirham.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team