Zoeken

Geldoverdrachten naar Marokko stijgen in 2012

18 mei 2012 - 10:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Uit de voorlopige indicatoren van de Marokkaanse wisselregulator blijkt dat Marokkanen in het buitenland tot eind april, 17,77 miljard dirham naar Marokko hebben gestuurd. Een jaar geleden was dat 17,13 miljard dirham, dus 3,7% minder dan in 2012.

De wisselregulator die de voorlopige cijfers van buitenlandse handel heeft vrijgegeven, geeft ook aan dat het toerisme 16,68 miljard dirham heeft opgebracht in de eerste vier maanden van 2012, tegen 16,51 miljard dirham een jaar geleden.

In 2011 al waren de geldtransfers van Marokkanen in het buitenland naar Marokko toegenomen met 7,8%, van 54,3 miljard dirham in 2010 tot 58,3 miljard dirham in 2011.

Lees meer

Wereld-Marokkanen: 465 miljard dirham geldtransfers in 10 jaar

Eind september hadden Marokkanen in het buitenland reeds 44,1 miljard dirham naar Marokko gestuurd, een groei van 8,2% in vergelijking met dezelfde periode in 2010.

Marokkanen sturen nog meer geld naar Marokko in 2013

De overmakingen van in het buitenland gevestigde Marokkanen naar Marokko, groeiden tot eind september van 44,3 naar 44,7 miljard dirham, wat 0,9% meer is.

Geldtransfers naar Marokko doen het goed

Geldoverdrachten van Marokkanen uit het buitenland kenden een lichte verbetering van 0,4% in juni 2012 tegenover vorig jaar.

Doliprane meest verkochte medicijn in Marokko

Doliprane is de meest verkochte geneesmiddel in de apotheek in Marokko, volgens een rapport van het Marokkaanse Fonds van welzijnsinstellingen (Cnops).

Minder geldovermakingen naar Marokko in de zomer

Geldovermakingen van Marokkanen in het buitenland bereikten eind augustus 38,07 miljard dirham, tegen 38,77 miljard vorig jaar (-1,8%).

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team