18 december 2013 - 13:02 - Marokko
Marokko heeft de deadline voor de vernieuwing van de nationale identiteitskaart (CIN) verlengd tot eind 2014. In oktober had de nationale veiligheidsdienst DGSN deze deadline op 31 december 2013 gesteld.
Vrijdag liet minister Mohamed Hassad van Binnenlandse Zaken weten dat zijn afdeling de geldigheidsduur van de oude kaart met een jaar zou verlengen, op verzoek van het Parlement en andere instellingen. De informatie werd ons bevestigd door Hassad’s afdeling.
Een ministerieel besluit wordt hierover in de komende dagen verwacht. Het is de derde keer dat Marokko de uiterste datum voor de aanvraag van een biometrische kaart verandert.
De biometrische kaart geldt onder meer als geboorteakte, wooncertificaat, attestatie de vita en bewijs van nationaliteit. Maar in de praktijk worden deze documenten aan houders van de nieuwe kaart, nog regelmatig gevraagd door de ambtenaren van de openbare diensten.
Documenten om een biometrische kaart aan te vragen:
– Oude nationale identiteitskaart
– Kopie van de pagina van het familieboekje (Hala madania) waarop de naam van de aanvrager vermeld staat
– Geboorteakte in het Arabisch en Frans
– Wooncertificaat afgegeven door de Nationale Veiligheid, de Koninklijke Gendarmerie of een lokale overheidsinstantie
– Stempel van 20 dirham
– Werkcertificaat
– 4 recente pasfoto’s van 3,5 cm x 4,5 cm met een witte achtergrond, een onbedekt gezicht en geen donkere bril
– Grote omslag
– 75 dirham
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd