26 maart 2025 - 18:20 - Marokko
In de wijk Hay Hassani in Casablanca klagen bewoners over de aanwezigheid van niet-geautoriseerde kerken en tempels. Nadat klachten bij de lokale autoriteiten niets uithaalden, schakelden ze een deurwaarder in om de transformatie van garages en woonruimtes in illegale gebedshuizen vast te stellen.
Volgens de bewoners worden in verschillende garages en woonruimtes illegale kerken en tempels gehouden, waar migranten uit Sub-Sahara Afrika in het weekend hun religieuze rituelen uitvoeren. De buurtbewoners hebben klachten ingediend bij de gouverneur van het prefectuurdistrict Hay Hassani en de openbaar aanklager van de correctionele rechtbank in Casablanca. Ze eisen dringend ingrijpen om een einde te maken aan de overlast die deze bijeenkomsten veroorzaken. De buurt klaagt over verstoring van de openbare orde en geluidsoverlast door muziekinstrumenten tijdens de religieuze rituelen, die tot laat in de nacht duren.
Lees ook: TikTokker reciteert Koran in kerk, moslims verontwaardigd
In een recente klacht aan het openbaar ministerie stellen de bewoners dat een honderdtal personen uit sub-Sahara Afrika deelnemen aan deze rituelen. Ze melden dat er muren zijn gesloopt om grotere ruimtes te creëren en dat sommige woningen zijn omgebouwd tot nachtclubachtige locaties. Pogingen tot dialoog met de eigenaren bleven zonder resultaat.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering