Zoeken

Fransman in Marokko vervolgd na schenden vlag

5 september 2018 - 14:50 - Marokko

Geschreven door Said A.

De politie in Marrakech heeft een onderzoek gestart naar een Fransman die in Marokko woont, wegens het schenden van de Marokkaanse vlag.

In een filmpje op internet wordt de 61-jarige Fransman ervan beschuldigd "suggestieve handelingen die de nationale vlag schenden" te hebben gepleegd.

De nationale veiligheidsdienst DGSN meldt in een verklaring dat een onderzoek werd gestart naar de omstandigheden waarin de beelden werden gefilmd en op internet verspreid. De Fransman zal voor de rechter worden geleid nadat de resultaten van het onderzoek bekend zullen zijn.

In Marokko wordt het schenden van de nationale vlag streng gestraft. In maart 2014 was een Marokkaan voor dergelijke feiten tot 10.000 dirham boete betaald. Hij had toen de vlag van Marokko bij Souk Bab Sidi Abdelwahab in Oujda vervangen door een rode vlag waarop in het Arabisch "Er is geen God dan Allah" geschreven stond.

Enkele maanden daarvoor was een Kamerlid van de Istiqlal partij tot 4 maanden celstraf en een boete van 4000 dirham veroordeeld omdat hij de vlag kapot had gescheurd in Imintanout.

Op het schenden van de vlag staat in Marokko van 6 maanden tot 3 jaar gevangenisstraf en een boete dat kan oplopen tot 100.000 dirham.

Lees meer

Marokko: ontvoering, gijzeling en 700.000 dirham losgeld in Tetouan

De Marokkaanse politie heeft maandagavond een man in Tetouan gearresteerd voor zijn vermeende betrokkenheid bij een ontvoering om losgeld.

Marokko: vrijspraak na hijsen Spaanse vlag in stadion

Vier supporters van Hassania Agadir die werden vervolgd voor vlagschennis na de Spaanse vlag tijdens een wedstrijd te hebben gehesen, zijn maandag door de rechtbank van eerste...

Marokko: politiecommandant geschorst wegens corruptie

De nationale veiligheidsdienst DGSN blijft strijden tegen de corruptie binnen de dienst. Een onderzoek werd als gevolg gestart naar een politiecommandant verdacht van corruptie.

Agent in Rabat vervolgd voor minachting hof

De politie in Rabat heeft een onderzoek gestart naar een agent die van minachting van het hof wordt verdacht.

Marokkaanse vlag verlicht hoogste toren van Colombia (video)

Een Marokkaanse vlag werd maandagavond op een gigantisch scherm op een van de hoogste torens van Latijns-Amerika getoond.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team