9 september 2019 - 15:30 - Wereld
In de Franse hoofdstad Parijs hebben twee vrouwelijke imams afgelopen zaterdag voor het eerst een gemengd gebed geleid. Dat gebeurde in een kleine zaal en het dragen van een hoofddoek was niet verplicht.
Le Parisien bericht dat de twee vrouwelijke imams, Anne-Sophie Monsinay en Eva Janadin, "zenuwachtig maar gelukkig" waren en dat de "progressieve moslimgemeenschap" het evenement positief heeft verwelkomd.
Uit vrees voor vergeldingsacties werd de lokatie waar het gebed moest plaatsvinden op het laatste moment gewijzigd en vond deze op een geheim gehouden plek plaats. Het gebed vond "om logistieke redenen" ook niet op vrijdag maar op zaterdag plaats.
Monsinay en Janadin, beiden tot de Islam bekeerd, plannen één vrijdag per maand het gebed te leiden op verschillende plekken, totdat een vaste lokatie wordt gevonden dat de naam "Moskee Simorgh" zal dragen.
De "progressieve Islam" waarvoor de twee vrouwen pleiten is gebaseerd op vier belangrijke principes: gelijkheid tussen vrouwen en mannen, hoofddoekvrijheid, inclusiviteit en Francophonie.
Koning Mohammed VI onthult "Atlantisch Initiatief" voor Afrikaanse landen
Verrassend: Marokko scoort laag op gastvrijheid
Ontdekking in Marokko herschrijft einde dinosauriërs
Marokko’s nieuwe arsenaal: Drones en raketten van Israël en VS
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Knapste politieagent van Marokko gaat viraal
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt
Amerikaanse generaal wil militaire bases naar Marokko verplaatsen
EasyJet weigert vergoeding na geannuleerde vlucht in Marokko
Helden! Agenten redden Rotterdamse Samih in zwartste uur na hartaanval vader
Antwerpse drugsbaas Omar Govers ziet celstraf oplopen tot 53 jaar
Britse regering zet streep door megakabel Marokko-VK