20 april 2024 - 19:15 - Marokkanen in het buitenland
Belangrijk nieuws voor Marokkaanse gepensioneerden die in Frankrijk wonen en een uitkering voor ouderen (Aspa) of een minimumouderdomsuitkering ontvangen. De Franse autoriteiten hebben de verblijfsvoorwaarden voor het behoud van deze uitkeringen aangescherpt.
Vroeger moesten gepensioneerde Marokkanen minimaal zes maanden per jaar in Frankrijk wonen om de Aspa of de minimumouderdomsuitkering te ontvangen. Vanaf nu is een verblijf van minimaal negen maanden op Frans grondgebied per kalenderjaar vereist. Marokkaanse gepensioneerden die langere periodes in Marokko doorbrachten, zullen hun gewoonten dus moeten aanpassen.
Lees ook: Vrouw ontvangt €200.000 aan sociale uitkering terwijl ze in Marokko woont
De Franse administratie waarschuwt dat er elk jaar controles zullen worden uitgevoerd om te zien of aan de nieuwe verblijfsvoorwaarde wordt voldaan. Als de betrokkene niet aan de eisen voldoet, kan de uitkering worden ingetrokken en moet hij of zij mogelijk de ten onrechte ontvangen bedragen terugbetalen.
Lees ook: Marokkaan woont in Marokko en ontvangt 2 jaar lang uitkering van Frankrijk
Een brief die naar veel Marokkaanse gepensioneerden in Frankrijk is gestuurd, benadrukt dat om problemen te voorkomen, alle veranderingen in inkomsten, gezinssituatie of adres moeten worden gemeld bij het pensioenfonds.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora