31 december 2022 , 08:00 - Laila A. - Sport
Voetbalclub Renaissance Sportive de Berkane heeft de strijd met de Oegandese speler Patrick Henry Kaddu verloren. De club is in deze zaak zwaar bestraft door de geschillenkamer van de FIFA.
Een moeilijk jaareinde voor RS Berkane. De club is veroordeeld tot de betaling van meer dan 5 miljoen dirham als schadevergoeding aan zijn voormalige speler Patrick Henry Kaddu, omdat de verbintenis met laatstgenoemde niet is nagekomen, meldt Le Matin.
Lees ook: Marokkaanse international wint zaak, club moet 4 miljoen euro betalen
Volgens de geschillenkamer van de FIFA moet de voetbalclub hem 1.257.626 miljoen dirham en 15.000 dollar aan achterstallige beloning betalen, plus 5% jaarlijkse rente vanaf 3 november 2021, tot de datum van betaling. Daarnaast moet RS Berkane hem ook 4.090.000 miljoen dirham betalen als schadevergoeding wegens contractbreuk, vermeerderd met 5% rente per jaar vanaf 3 november, tot de datum van betaling. Bij niet-betaling zal de club worden blootgesteld aan FIFA-sancties.
Lees ook: Wedstrijd Marokko-Algerije: FIFA bestraft Marokkaanse supporters
De Oegandese speler tekende in augustus 2019 een contract dat op 30 juni 2023 zou moeten aflopen, voor een bedrag van 5,04 miljoen dirham verdeeld over verschillende schijven. De club is ook overeengekomen om de speler een geschatte accommodatievergoeding van 4000 dirham te betalen. In een bijlage bij het contract hebben beide partijen gespecificeerd dat voor zover de te betalen variabele vergoeding van 5,04 miljoen dirham een vaste vergoeding zou worden, de club zich ertoe verbindt het genoemde bedrag in negen termijnen aan de speler te betalen, en wel van 31 augustus 2020 tot uiterlijk 31 maart 2023. De club is er niet in geslaagd de verbintenis na te komen, waarna de speler naar de FIFA is gestapt.
Algerijnse ex-minister wil miljarden van Marokko voor 50 jaar steun aan Polisario
Epstein wilde ook consulaat en villa in Tanger kopen
Walid Regragui heeft ontslag genomen! Marokko zonder bondscoach op 4 maanden van het WK?
Vueling zet komende zomer vol in op Nador
Marokko stuurt geleerden naar Nederland voor Ramadan
Tanger duurder dan ooit, maar waarom?
Walid Regragui heeft ontslag genomen! Marokko zonder bondscoach op 4 maanden van het WK?
WK-2026: zelfs burgemeester New York zoekt ticket voor wedstrijd Marokko
Fenomenale cijfers voor Lamine Yamal, dé nieuwe Messi van Barça
PSG: Stop lynchpartij op Achraf Hakimi, de leeuw heeft rust nodig!
Spaanse steden ruziën om WK-finale, Marokko bouwt intussen door
Juridische aanval Marokko op Afrika Cup-titel mislukt
Voetbalbond Marokko wil streep door startdatum Afrika Cup
AFCON-finale 2026: Marokko klaagt CAF aan en gaat in beroep