29 maart 2025 - 07:00 - Marokko
Ex-minister Moncef Belkhayat heeft onlangs voor controverse gezorgd met uitspraken die hij deed tijdens zijn deelname aan een conferentie georganiseerd door de HEC Business School in Rabat.
Moncef Belkhayat, voormalig minister van Jeugd en Sport, stelde dat Marokko een snelle demografische transformatie doormaakt, waarbij het land evolueert van een traditionele leeftijdspiramide naar een vatvormige structuur.
Lees ook: Migrantenstorm Tanger Med: vrachtwagenchauffeurs slaan alarm (video)
Belkhayat voegde eraan toe dat Marokko in de toekomst te maken zal krijgen met een daling van het geboortecijfer, wat zal leiden tot een afname van de jonge bevolking, en volgens de voormalige minister zal dit leiden tot de sluiting van schoolklassen.
De politicus gaf aan dat Marokko momenteel dezelfde kansen doormaakt als Europa veertig of vijftig jaar geleden, namelijk de massale toestroom van migranten (waarbij hij verwijst naar Afrikaanse migranten).
Lees ook: Schokkende beelden: jonge migranten vernederd in Fnideq
Hij benadrukte dat Marokko niet dezelfde fouten moet maken als Europa, met name wat betreft het falen van de integratie van migranten. "Migranten moeten bij ons wonen in een kader van sociale mix met Marokkanen; het is onmogelijk om buitenlanders aan de ene kant en Marokkanen aan de andere kant te plaatsen, vermenging is essentieel."
Bedelaars teisteren Marokkaanse snelwegen
Advocate daagt Tanger voor de rechter na hondenbeet
Marokko staat voor dilemma door overvloed olijfolie
Huwelijk met Marokkaanse bracht Gouden Bal-winnaar Ousmane Dembélé geluk
Marokko’s verborgen schatten: 8 absolute must-sees
Marokkaanse minister: "Helft EU-stroom kan uit Marokko komen"
Bedelaars teisteren Marokkaanse snelwegen
Advocate daagt Tanger voor de rechter na hondenbeet
Marokko staat voor dilemma door overvloed olijfolie
Marokko’s verborgen schatten: 8 absolute must-sees
Marokkaanse minister: "Helft EU-stroom kan uit Marokko komen"
Marokko hervormt ongevallenregeling na kritiek
Marokko geschokt door gebeden voor Israëlisch leger in Essaouira
Turkse crimineel opgepakt op Marokkaanse luchthaven