Zoeken

Europese Marokkaan door makelaar opgelicht in Agadir

31 augustus 2019 - 17:50 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Een Marokkaan uit Frankrijk is het slachtoffer geworden van een oplichtingsoperatie in Agadir. De man heeft al zijn spaargeld verloren en heeft besloten om nooit meer naar Marokko terug te keren.

Mounir Essalmi besloot in 2014 een appartement in Agadir te komen. Hij sloot een koopcontract van 500.000 dirham met de makelaar.

Hespres bericht dat het project echter nooit van de grond is gekomen. Het slachtoffer ontdekte veel later dat het bedrijf pas in 2017 eigenaar was geworden van het project, drie jaar na de ondertekening van zijn contract.

Het slachtoffer liet intussen ook de waarde van zijn appartement op plan schatten. Hij ontdekte dat de woning in werkelijkheid veel minder waard was dan wat hij had betaald. Hij had 16.000 dirham de vierkante meter betaald terwijl de werkelijke prijs 7000 dirham is.

Mounir Essalmi heeft samen met andere slachtoffers van het vastgoedbedrijf meerdere klachten ingediend, maar heeft nooit een antwoord gekregen. Hij schreef naar de Wali van de regio Souss, de plaatselijke autoriteiten en andere staatsinstellingen, tevergeefs.

"Ik heb besloten om nooit meer in een project in Marokko te investeren. Ik heb er vooral spijt van dat ik mijn geld niet in een appartement in Frankrijk heb geïnvesteerd. Daar hebben we tenminste rechten.", aldus Essalmi.

Lees meer

Marokko: man steelt 10.000 dirham in café om schaap te kopen

Een vaste klant van bars en café’s in het Marokkaanse Agadir heeft een betwistbare manier gevonden om aan geld te komen voor de schaap van Eid ul-Adha.

Opgelicht buitenlands koppel vraagt hulp aan Koning Mohammed VI

Een koppel dat het project "Marrakech, Afrikaanse culturele hoofdstad 2020" hadden gelanceerd, is het slachtoffer geworden van een vastgoedmakelaar en een politieman.

Marokko: vastgoedbedrijf dat wereld-Marokkanen oplichtte voor de rechter

De rechtbank van eerste aanleg in Tiznit heeft besloten om beslag te leggen op de rekeningen van een vastgoedbedrijf dat meerdere Marokkanen in het buitenland zou hebben opgelicht.

Marokko: ophef om Holocaust Memorial in Marrakech

In Marokko heeft de publicatie van berichten over de bouw van een Holocaustmonument in Marrakech voor enige opschudding gezorgd.

Wereld-Marokkaan voor miljoen dirham opgelicht

Een in het buitenland gevestigde Marokkaan is in Marokko door zijn eigen oom en de sjeik van een mausoleum in Berkane voor ruim één miljoen dirham opgelicht.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team