3 juni 2024 - 13:00 - Sport
De Egyptische aanvaller Hussein El-Shahat van Al Ahly is veroordeeld tot een jaar cel met uitstel en vijf jaar beroepsverbod na een aanval op de Marokkaanse international Mohamed Chibi van Pyramids FC.
Mohamed Chibi klaagde El-Shahat aan voor mishandeling, belediging, laster en bedreiging. De aanval vond plaats na een wedstrijd in juli 2023 en werd vastgelegd op video. De beelden circuleerden op sociale media en leidden tot grote commotie.
Lees ook: Belager Mohamed Chibi riskeert tot 2 jaar cel in Egypte
Naast de celstraf en het beroepsverbod moet El-Shahat ook een boete van 100.000 Egyptische ponden (bijna 2000 euro) betalen. De Egyptische aanvaller gaat in beroep tegen de uitspraak. Ook zijn club Al Ahly is van plan om juridische stappen te ondernemen om de straf te verminderen.
Lees ook: Rechtszaak: Mohamed Chibi geeft niet op
De Egyptische Pro League had Hussein El-Shahat eerder al voor twee wedstrijden geschorst en een boete van 20.000 Egyptische ponden opgelegd.
Marokkaan uit Europa moet reeds verkochte huizen slopen (video)
Marokko nieuwe autobaas van Afrika
Vakantie in Tanger verstoord door dronken amokmaker
Marokkaanse advocaten leiden anti-Trump campagne
Marokko dicht bij aankoop van 32 Amerikaanse superjets
Hoe Zeeuwse Moussa de kapper van Cristiano Ronaldo werd
Hoe Zeeuwse Moussa de kapper van Cristiano Ronaldo werd
Azzedine Ounahi in impasse
Ihattaren heeft nieuwe club, blijft in Nederland op vraag van familie
Moeilijke periode voor Marokkaanse internationals
Wedstrijd Marokko-Zambia: om hoe laat en op welke zender
Romantische vakantie Adil Rami in Marokko eindigt in ziekenhuis
Hakim Ziyech is terug
Marokko strijdt om supertalent Ayyoub Bouaddi