11 januari 2016 - 15:30 - Wereld
Duitsland gaat geen vluchtelingenstatus meer toekennen aan Marokkaanse migranten. Marokko wordt door het Europees land als veilig en ongevaarlijk beschouwd.
De beslissing is nog niet officieel, maar volgens Duitse media werd de maatregel door de Duitse bondskanselier Angela Merkel besloten.
Het besluit volgt op de incidenten in Keulen op Oudejaarsavond. Honderden mensen - voornamelijk vrouwen - waren die avond het slachtoffer van diefstal of seksueel geweld.
Onder de verdachten bevinden zich tientallen vluchtelingen en illegale migranten uit Noord-Afrika, met name uit Marokko en Algerije.
Als gevolg van deze incidenten heeft Angela Merkel besloten dat ieder die tot een celstraf (ook voorwaardelijk) wordt veroordeeld, naar zijn/haar land zal worden teruggestuurd.
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Marokko helpt internationale alliantie bij vangst 3 ton cocaïne
Marokko stapt met Spanje en VK in project voor vliegende taxi’s
Megaschip Rotterdam Express botst tegen havendam in Marokko
Auto bekogeld om ex-vriendin te "redden" in Marokko (video)
Hitte en droogte voeden vlammenzee in Noord-Marokko
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss
Opvallende trend: Marokkanen verkiezen Spaanse stranden
Marokko schiet Portugal te hulp
Algerije ontvangt Russische bommenwerpers
Frontale aanval van Algerije op Marokko
Marokkaan krijgt celstraf voor aansteken sigaret bij eeuwige vlam