1 september 2016 - 17:00 - Wereld
Safia is nog maar 16 jaar. Toch zal ze binnenkort in Duitsland terechtstaan voor haar banden met de terroristische beweging Daesh.
Het Duits-Marokkaans tienermeisje wordt vervolgd voor « moordpoging, mishandeling en steun aan een buitenlandse terroristische organisatie » volgens het Duits parket.
Safia stak in februari dit jaar in Hannover een politieman in de nek alvorens door een andere agent te worden overmeesterd.
Een 18-jarige Duitse Syriër wordt in dezelfde zaak vervolgd. Hij was op de hoogte van de plannen van Safia maar waarschuwde de autoriteiten niet.
Safia zou in 2015 zijn geradicaliseerd en zou zelfs naar Istanboel zijn afgerezen om voor Daesh in Syrië te gaan vechten. Ze werd op tijd door haar moeder naar Duitsland teruggehaald.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens