22 oktober 2021 - 18:20 - Marokko
De Spaanse Guardia civil heeft een drugsorganisatie opgerold die hasj vanuit Marokko importeerde. De drugs werd per vliegtuig of helikopter vervoerd door piloten van de Mexicaanse drugskartel Sinaloa.
Tijdens de antidrugsoperatie werden 41 leden van de organisatie in Los Palacios bij Sevilla gearresteerd. Ook werden 1300 kilo Marokkaanse hasj en vier vliegtuigen in beslag genomen en werd een wietplantage ontdekt.
Lees ook: Spanje: pilotenschool voor vervoer hasj uit Marokko
Twee maanden geleden wist de Guardia civil de hand te leggen op een eerste vliegtuig van de organisatie, met 420 kilo hasj aan boord. Het toestel was in Marokko opgestegen. De twee bemanningsleden werden gearresteerd.
In september 2019 was al een toestel van de kartel in Marokko neergestort tijdens een nachtvlucht. Het onderzoek naar de drugsorganisatie was na de crash ingesteld. Het toestel bleek toen door een in Sevilla gevestigde Mexicaan te zijn bestuurd.
Lees ook: Tanger: 1335 kilo cocaïne onderschept op cruiseschip op weg naar Antwerpen
Tijdens het onderzoek ontdekten de Spaanse veiligheidsdiensten dat de organisatie een opleidingscentrum had waar piloten uit Latijns-Amerika werden opgeleid om de vijf vliegtuigen en twee helikopters van de organisatie te kunnen besturen. Ook via zee werd drugs vanuit Marokko gesmokkeld. Vier leden van de kartel werden gearresteerd toen ze via zee 750 kilo hasj naar Spanje vervoerden.
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt