17 december 2024 - 11:20 - Marokko
Dominique Strauss-Kahn, voormalig directeur-generaal van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en voormalig Frans minister van Economie, Financiën en Industrie, heeft zijn diepe genegenheid voor Marokko uitgesproken tijdens een recent interview. Hij benadrukte de cruciale rol van Marokko in internationale samenwerking, vooral voor Frankrijk.
In een gesprek met L’Observateur verklaarde Dominique Strauss-Kahn: "Marokko is voor Frankrijk noodzakelijker dan Frankrijk voor Marokko". Hij benadrukte verder dat Marokko een belangrijke bondgenoot is voor Frankrijk bij samenwerkingen in Afrika, terwijl Marokko zelf diverse andere partners kan hebben. Hij is ervan overtuigd dat samenwerking tussen beide landen voordelig is. Strauss-Kahn, die een deel van zijn jeugd in Marokko heeft doorgebracht, voelt zich sterk verbonden met het land, ondanks zijn Franse nationaliteit.
Lees ook: Dominique Strauss-Kahn: "Ik voel me heel Marokkaans"
Dominique Strauss-Kahn woont al 16 jaar in Casablanca met zijn echtgenote, de Frans-Marokkaanse zakenvrouw Myriam L’Aouffir. Het paar bezit een luxueuze villa te midden van een palmentuin, gelegen op korte afstand van Marrakech. In 2013 richtte hij in Marokko het adviesbureau "Parnasse International" op, dat diensten verleent aan Afrikaanse overheden en particuliere bedrijven. Voor hem is Marokko een land vol kansen en mogelijkheden voor investeringen.
Lees ook: Dominique Strauss-Kahn reageert op luxe hotelproject in Asilah
"Tijdens de 2e editie van de ’Promotie- en Investeringsdagen’ in Dakhla, georganiseerd door het Promotiebureau van de stad, benadrukte Strauss-Kahn op 11 mei 2023 de grote economische potentie van Marokko en de enorme investeringsmogelijkheden die het biedt."
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht
Onvrede in Nador: Tamazight afwezig op nieuwe verkeersborden