Italië arresteert Marokkaanse voor gijzelen echtgenoot
Een Marokkaanse vrouw werd dinsdag op de Italiaanse luchthaven van Bergamo gearresteerd op verdenking van het gijzelen van haar echtgenoot. De vrouw was op weg naar Marokko.
5 september 2014 - 16:52 - Wereld
Doha Badrane, jonge vrouw afkomstig uit Casablanca in Marokko, is de eerste arts van Marokkaanse afkomst geworden in Italië. Zij behaalde haar doctoraatsdiploma Geneeskunde en Chirurgie.
De jonge vrouw verdedigde met succes haar proefschrift ’Surveillance van hepatitis-A op het grondgebied van de ULSS Ferrara: Betrokkenheid van de epidemiologie, preventie en epidemiebeheer in 2013’ aan de medische universiteit van Ferrara.
Doha Badrane wordt daarmee de eerste Marokkaanse die een doctoraat Geneeskunde en Chirurgie behaalt in Italië.
Uit een recente onderzoek over de immigratie in Italië, blijkt dat er slechts één buitenlander is per 26 studenten in Geneeskunde. In de rest van Europa zijn er gemiddeld 8,6 procent buitenlandse studenten Geneeskunde.
De promotie tot doctor in Geneeskunde en Chirurgie van Doha Badrane is des te indrukwekkend dat er jaarlijks ruim 80.000 studenten het toelatingsexamen afleggen om een plaatsje te bemachtigen in één van de weinige medische universiteiten in Italië. Slechts de 6200 besten van hen worden tot een medische universiteit toegelaten.
Deze lage aantal is te wijten aan een wet van 1984, volgens dewelke jaarlijks slechts 10.000 nieuwe artsen mogen worden opgeleid. Volgens experts zorgt dit mogelijk voor een groot tekort aan artsen in het Europees land in de komende jaren.
Doha is niet het eerste kind van de familie Badrane dat een dergelijk succes boekt. Haar oudere zus, Kaoutar Badrane, is de eerste Marokkaanse en Arabische advocate en doctor in de rechten in Italië.
Ze behaalde haar doctoraatsdiploma Rechten aan de universiteit van Trento. In 2010 werd ze de voorzitster van de Vereniging van Jonge Marokkaanse Advocaten in Italië. Kaoutar is ook lid van de advocatenorde van de stad Bassano del Grappa, waar ze haar eigen advocatenkantoor heeft en juridische bijstand biedt in het Italiaans en het Arabisch. Zij is gespecialiseerd in het oplossen van conflicten van Italianen in Marokko.
Lees meer
Een Marokkaanse vrouw werd dinsdag op de Italiaanse luchthaven van Bergamo gearresteerd op verdenking van het gijzelen van haar echtgenoot. De vrouw was op weg naar Marokko.
Nawal Soufi, een 27-jarige Marokkaanse, helpt al jaren vluchtelingen die in Italië aankomen. De jonge vrouw geeft niet alleen haar tijd, maar ook haar geld.
Een Marokkaanse vrouw is donderdag bevallen op een parkeerplaats in Ferrara, in het noordoosten van Italië.
Een 15-jarig meisje van Marokkaanse afkomst werd ernstig mishandeld door haar vader en broers omdat ze zich ’te westers’ gedroeg. Het slachtoffer werd met verwondingen aan het...
Ahlam El Brinis doet mee aan de volgende Missverkiezing in Italië. De jonge vrouw kreeg veel kritiek nadat foto’s van haar in bikini werden gepubliceerd.