25 augustus 2024 - 23:50 - Economie
De Marokkaanse economie profiteert deze zomer van een flinke impuls dankzij de toegenomen uitgaven van zowel toeristen als Marokkanen die in het buitenland wonen.
Deze toegenomen uitgaven hebben niet alleen een positief effect op de kortetermijngroei, maar kunnen ook leiden tot investeringen in toeristische infrastructuur en een sterkere economie op de lange termijn.
Lees ook: Geld van Marokkaanse diaspora geeft Marokko flinke boost
Volgens econoom Abderrazak El Hiri stimuleert de toegenomen consumptie verschillende economische activiteiten, zowel in de formele als informele sector. Dit heeft een direct effect op de economische groei, omdat consumptie naast investeringen en export een belangrijke factor is. Bovendien leidt de behoefte aan extra geld tijdens de vakantieperiode tot meer leningen, wat de bankensector een boost geeft.
El Hiri waarschuwt echter ook voor mogelijke inflatie als de vraag het aanbod overtreft. Dit kan leiden tot prijsstijgingen, zoals nu al zichtbaar is bij sommige producten en diensten. Hij adviseert Marokkaanse gezinnen daarom om verstandig met hun geld om te gaan en te zorgen dat ze na de zomer nog voldoende spaargeld hebben voor bijvoorbeeld de start van het schooljaar.
Lees ook: Marokkaanse diaspora stimuleren woningmarkt Marokko
Econoom Mohamed Jadri benadrukt de positieve effecten van de toegenomen consumptie voor de binnenlandse vraag naar goederen en diensten. Dit zorgt voor hogere winsten voor bedrijven en kan leiden tot meer werkgelegenheid. Daarnaast profiteert de schatkist mee door de extra belastinginkomsten, zoals btw en inkomstenbelasting.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?