12 april 2013 - 11:08 - Economie
In de Dacia autofabriek in de Roemeense stad Mioveni, waar de Logan en de Sandero worden gemaakt, is sinds een tweetal weken een staking aan de gang. De automaker denkt daarom een deel van zijn productie naar de Renault-fabriek in Tanger te verplaatsen.
Volgens de vice-president van Dacia zijn de eisen van het personeel niet redelijk. De vakbonden vragen een loonsverhoging van 109 euro en een premie van 363 euro.
Deze eisen vormen een bedreiging voor het businessmodel van low-cost auto’s, volgens de automaker. Renault is bereid tot een loonsverhoging van 40 euro en een premie van 204 euro.
Ingehuldigd in februari 2012, produceert de Renault Nissan fabriek in Tanger, voornamelijk auto’s voor de export naar Europa. Op termijn wil de automaker er jaarlijks 400.000 voertuigen produceren.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?