5 januari 2023 - 20:00 - Marokko
Voor landen die Covid-tests opleggen of reizigers uit China de toegang weigeren, dreigt het Aziatisch land "wederzijdse tegenmaatregelen" te nemen. Dit geldt ook voor Marokko.
Voor bepaalde landen die "beperkingen opleggen die alleen voor Chinese reizigers gelden, kunnen wederzijdse tegenmaatregelen worden genomen". Volgens Mao Ning, woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, bestaat hiervoor geen wetenschappelijke basis en zijn sommige praktijken onaanvaardbaar.
Lees ook: Covid-19: Marokko verbiedt reizigers uit China
Marokko heeft uit voorzorg alle reizigers uit China de toegang tot zijn grondgebied ontzegd, ongeacht hun nationaliteit. Om de verspreiding van Covid-19 op hun grondgebied tegen te gaan, zijn een tiental landen ook over gegaan tot verplichte PCR-tests voor reizigers uit China.
Lees ook: Marokko: noodtoestand opnieuw met maand verlengd
Covid-19 dook op in 2020. China hield sindsdien zijn grenzen gesloten voor buitenlanders. Bij binnenkomst werd een quarantaine opgelegd. Deze maatregel wordt op 8 januari opgeheven. Er is echter nog steeds een test nodig die niet ouder is dan 48 uur. Ook mogen Chinezen na een verbod van drie jaar geleidelijk weer naar het buitenland reizen.
Marokkaanse U23-elftal speelt drie oefenduels
Colombiaanse journalist ontslagen na uitspraak over Achraf Hakimi
Ramadan donderdag van start in Marokko
Ramadan in Marokko: dadels voor alle budgetten
Djamel Belmadi vol lof over Walid Regragui en de Atlas Leeuwen
Marokkaan die zichzelf, baby en vrouw in brand wilde steken wordt uitgezet
Ramadan donderdag van start in Marokko
Ramadan in Marokko: dadels voor alle budgetten
Oekraïners gelukkiger dan Marokkanen ondanks oorlog (rapport)
Individuele vrijheden: Marokkaanse intellectuelen pleiten voor ingrijpende hervorming
Marokko ontwikkelt droogtebestendige granen
Moudawana: 8 op 10 Marokkanen wil hervorming op basis van Sharia
Marokkaanse luchthaven bij mooiste luchthavens ter wereld
Marokko heeft één van de mooiste dorpen ter wereld