11 april 2021 - 20:20 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Volksgezondheid heeft zopas de ontvangst aangekondigd van 300.000 coronavaccins dankzij het internationale COVAX-programma. In de komende weken worden er nog meer doses verwacht.
"Dankzij het COVAX-mechanisme heeft Marokko de eerste lading coronavaccins ontvangen, die aan het land werden toegewezen. In de komende weken zullen volgens hetzelfde mechanisme extra doses worden toegewezen", aldus het ministerie van Volksgezondheid in een verklaring die donderdag is vrijgegeven.
Met deze nieuwe voorraad vaccins tegen het coronavirus zal het koninkrijk zijn nationale vaccinatiecampagne kunnen voortzetten in overeenstemming met de koninklijke instructies. Marokko neemt deel aan het COVAX-initiatief dat in 2020 door de Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI) is geconcretiseerd en voert sinds 28 januari 2021 een nationale vaccinatiecampagne tegen de pandemie.
COVAX is een wereldwijd initiatief waarbij de Wereldgezondheidsorganisatie, UNICEF, de Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI) en andere partners betrokken zijn en dat als doel heeft om de kloof tussen regeringen en fabrikanten te overbruggen en de beschikbaarheid te garanderen van vaccins die worden gebruikt om de verspreiding van de Covid-19-pandemie te beperken.
Tot dusver heeft het COVAX-mechanisme meer dan 100 deelnemende landen snelle en billijke toegang verschaft tot veilige, doeltreffende en door de WHO erkende vaccindoses die tot 20% van de bevolking van elk land zullen bestrijken, ondanks de toegenomen vraag en de verminderde beschikbaarheid van vaccins.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt