16 augustus 2020 - 18:30 - Marokko
De gezondheidscrisis is oncontroleerbaar geworden in Marrakech. Het aantal besmettingen stijgt dagelijks in de rode stad, waar 1500 actieve gevallen worden gemeld.
Ziekenhuizen en laboratoria in Marrakech zitten vol. Er is een tekort aan medisch personeel, maar ook aan bedden en medische uitrusting om alle patiënten op te vangen.
L’Economiste bericht dat tot 12 augustus, 74 mensen overleden aan de gevolgen van het coronavirus in Marrakech en dat het genezingscijfer van 67 procent is.
Op het Mohammed VI academisch ziekenhuis kan de corona afdeling het hoog aantal patiënten niet meer aan. Ook het aantal besmettingen onder het medisch personeel stijgt snel vanwege een tekort aan beschermingsmiddelen. Het Ibn Zohr ziekenhuis in de rode stad ervaart dezelfde moeilijkheden.
Door deze situatie worden steeds meer mogelijke coronapatiënten urenlang aan hun lot overgelaten, wat in strijd staat met alle voorzorgsmaatregelen om de verspreiding van het virus te remmen.
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd