Zoeken

Concert Algerijnse artiesten in Marokko zorgt voor onvrede

7 augustus 2025 - 18:50 - Sport

©

Algerijnse artiesten die in augustus in Casablanca op de planken staan, zorgen voor onrust op sociale media. De aankondiging van het concert voor de Dag van de Jeugd roept bij Marokkaanse internetgebruikers de vraag op waarom buitenlandse artiesten worden uitgenodigd en eigen talent wordt genegeerd.

Faudel, Reda Taliani en Kader Japonais zijn de drie artiesten die op 24 augustus zullen optreden in het Morocco Mall. Marokkaanse internetgebruikers bekritiseren hun komst, gezien de aanhoudende spanningen tussen Rabat en Algiers. Ze klagen dat Marokkaanse artiesten in hun eigen land worden gemarginaliseerd.

Lees ook: Kader Japonais negeert boycot en treedt toch op in Marokko

Critici roepen de organisatoren op om geen artiesten meer uit te nodigen uit landen met wie Marokko een gespannen relatie heeft. Ze pleiten voor de promotie van eigen, Marokkaans talent en herinneren de organisatoren aan eerdere oproepen tot een boycot, die hebben geleid tot de annulering van concerten van andere Algerijnse artiesten.

Lees ook: Algerijnse zanger Reda Taliani met Mohammed VI op de foto

De Marokkaanse producer en artistiek directeur Moufid Sebbai heeft in een verklaring aan Hespress laten weten dat hij altijd heeft gepleit voor een beperking of zelfs volledige boycot van Algerijnse artiesten. Hij stelt: "Marokko is een gastvrij land, en dat is een bekende eigenschap, maar we moeten ook de slogan van wederkerigheid hanteren en prioriteit geven aan onze lokale stemmen."

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team