8 april 2013 - 21:46 - Economie
Het recente bezoek van François Hollande aan Marokko, werpt haar vruchten af. Colas Rail Maroc, dochteronderneming van de Franse gigant Bouygues, heeft de bouw toegekend gekregen van 185 km dubbelspoor voor de nieuwe hogesnelheidslijn tussen Tanger en Kenitra.
Colas Rail Maroc gaat de werken uitvoeren in samenwerking met Egis Rail, en krijgt daar 124 miljoen euro voor.
De werken moeten binnen 42 maanden af zijn, zodat de eerste HSL in Marokko, in 2016 kan beginnen rijden.
Colas zegt in een verklaring dat het zal zorgen voor de nodige onderzoeken, het materieel en de werken, alsook de aanleg van bovengrondse lijnen.
Colas legde reeds de trambanen aan in Rabat en Casablanca. De groep voert jaarlijks ruim 100.000 bouwprojecten uit in de wereld en haalde vorig jaar een omzet van 13,03 miljard euro.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje