Prada opent boetiek in Marokko
Het Italiaanse luxemerk Prada heeft een filiaal geopend in Casablanca. Prada gaat haar volledige gamma verkopen in haar allereerste Marokkaanse boetiek.
4 november 2011 - 14:00 - Economie
Marokkanen hebben 50 miljoen paar schoenen gekocht in 2010, waarvan 45 miljoen werd geïmporteerd uit China voor een tiental dirham het paar.
De resterende vijf miljoen werd vervaardigd in Marokko of ingevoerd uit Europa, wat voor de sluiting zorgde van een groot aantal Marokkaanse schoenfabrieken en het verlies van duizenden jobs in de afgelopen jaren.
Zelfs een deel van de traditionele Marokkaanse babouche slippers worden gemaakt in China en verkocht aan Marokko voor ongeveer 5 dirham het paar. Deze handel is sinds een aantal jaren zeer schadelijk geworden voor de duizenden Marokkaanse ambachtslieden die van dit beroep leven.
Schoenhandelaars in Marokko hebben dus gevraagd aan de douanediensten om een referentieprijs voor schoenen in te voeren. De maatregel, dat moet helpen de lokale schoenfabrikanten de lage Chinese prijzen tegen te gaan, moet in de komende weken in werking treden.
Lees meer
Het Italiaanse luxemerk Prada heeft een filiaal geopend in Casablanca. Prada gaat haar volledige gamma verkopen in haar allereerste Marokkaanse boetiek.
De Engelse fast fashion winkelketen "New Look" vestigt zich in Marokko, waar het merk een winkel gaat openen in de Morocco’Mall van Casablanca.
Thales, Franse gigant gespecialiseerd in elektronica, luchtvaart, defensie en informatietechnologie, heeft woensdag zijn regionale hoofdkantoor voor Afrika in Rabat ingehuldigd.
In Marokko, een land met ongeveer 30 miljoen inwoners, waren er 6,9 miljoen huishoudens geleid door vrouwen in 2010. Dit percentage vertegenwoordigt 19,1% van de huishoudens dat...
De handel tussen Marokko en Israël bedroeg 5,6 miljoen dollar in de eerste vijf maanden van 2011, tegen 5,3 miljoen dollar tijdens dezelfde periode in 2010.