14 december 2024 - 06:00 - Marokko
De burgemeester van Casablanca, Nabila Rmili, heeft haar strijd tegen paardenkarren in de stad verloren. Ondanks een verbod en dreigementen met boetes blijven de karren de straten domineren.
In 2022 kondigde Rmili op sociale media aan dat paardenkarren niet langer zouden worden getolereerd in Casablanca, een stad die zich voorbereidt om een "slimme stad" te worden. In oktober 2023 verbood de gemeenteraad officieel het gebruik van dieren zoals ezels, muildieren en paarden voor het vervoer van goederen en personen, of als mobiele verkoopkraam.
Lees ook: Casablanca zegt definitief vaarwel tegen paardenkarren
Op last van Rmili werden er verbodsborden geplaatst in verschillende wijken van Casablanca. Maar maanden later zijn de karren nog steeds prominent aanwezig in het straatbeeld.
Lees ook: Chaos door paardenkarren in Casablanca
Met het oog op grote internationale evenementen die Casablanca binnenkort zal organiseren, vormen de paardenkarren een doorn in het oog van de autoriteiten. Ze staan symbool voor achteruitgang en vormen een gevaar voor de verkeersveiligheid. Critici roepen de gemeenteraad op om actie te ondernemen en de beloftes om Casablanca te transformeren in een schone en moderne stad waar te maken.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht