25 januari 2024 - 09:00 - Marokko
De gemeente Casablanca heeft besloten een einde te maken aan de praktijken van ongeautoriseerde parkeerwachters die illegale tarieven opleggen aan burgers. Dit besluit volgt op talrijke klachten over deze parkeerwachters.
Het einde van de dictatuur van de parkeerwachters is aangebroken. De gemeente Casablanca heeft het parkeren in de kustzone van Aïn Diab gratis gemaakt, na vele klachten over ongeautoriseerde parkeerwachters die illegale tarieven opleggen aan burgers. "Het besluit om parkeren gratis te maken in de kustzone van Aïn Diab is genomen door de autoriteiten om de wanorde veroorzaakt door parkeerwachters te voorkomen, aangezien de gemeente deze dienst aan geen enkele entiteit heeft toevertrouwd," legt Moulay Ahmed Afif, locoburgemeester van Casablanca, uit aan Al-Ayyam 24.
Lees ook: Casablanca wil van parkeerwachters af
Afif stelt dat "de gemeente meerdere klachten over dit onderwerp heeft ontvangen," waarin wordt bevestigd dat "deze parkeerwachters grote sommen geld van burgers eisen, variërend van 10 tot 20 dirham per auto, wat onaanvaardbaar is." De stadsraad zal "in alle straten van Casablanca parkeermeters installeren om dergelijke transacties te voorkomen, die in de Marokkaanse samenleving een gewoonte zijn geworden," voegde de functionaris eraan toe. "Er zullen binnenkort betaalbare tarieven voor alle inwoners van Casablanca worden vastgesteld," concludeert Ahmed Afif.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko