Parkeren in Casablanca: betaal niet meer dan 3 dirham!
Abdelaziz El Omari, burgemeester van Casablanca, heeft laten weten dat parkeerwachters in Casablanca maximaal 3 dirham betaald moeten worden voor het bewaken van een auto.
- Marokko
De stadsraad van Casablanca gaat vanaf volgende week de jacht openen op geïmproviseerde parkeerterreinen. Het doel, een einde maken aan het fenomeen van parkeerwachters.
Vooral nabij toeristische locaties, winkelcentra en plekken in de stad waar een echt parkeerprobleem bestaat, zal ferm worden opgetreden.
Assabah bericht dat in juni dit jaar ruim 250 klachten werden ingediend tegen valse parkeerwachters in de metropool. De autoriteiten hebben als gevolg een vergadering gehouden om de te treffen maatregelen te bespreken.
Tijdens de meeting werd besloten om een telling te verrichten van alle parkeerwachters, met of zonder vergunning, in Casablanca. Daarnaast zak ook een lijst worden opgesteld van alle vergunningen die door de stad werden toegekend.
Vergunningen worden gewoonlijk aan mensen met een heel laag inkomen, weduwen of alleenstaande vrouwen toegekend. Maar de meeste begunstigden verhandelen hun vergunning in ruil voor geld.
Lees meer
Abdelaziz El Omari, burgemeester van Casablanca, heeft laten weten dat parkeerwachters in Casablanca maximaal 3 dirham betaald moeten worden voor het bewaken van een auto.
Koning Mohammed VI heeft besloten om een einde te maken aan de toekenning van taxivergunningen aan mensen met een laag inkomen in Mdiq bij Tetouan.
De nationale veiligheidsdienst DGSN gaat nieuwe maatregelen treffen om nationaal en internationaal gezochte verdachten op te sporen.
In Marokko mogen volgens de wet enkel Marokkanen als gids werken. Maar steeds meer Chinese gidsen komen naar het koninkrijk om er zonder vergunning te werken.
De Verenigde Staten hebben meerdere visa geannuleerd die in de afgelopen maanden aan Marokkanen werden toegekend.