21 januari 2015 - 18:23 - Marokko
Marokko krijgt één van de grootste aquaria ter wereld. Het aquarium van meer dan 15.000 m2 wordt binnenkort in Casablanca gebouwd.
Mohamed Sajid, burgemeester van Casablanca, en Khalid Safir, Wali van de Marokkaanse metropool, kondigden dit gisteren aan.
Het aquarium zal 250 miljoen dirham kosten en wordt gebouwd door Al Manar, filiaal van de Marokkaanse CDG-bank.
De initiatiefnemers hebben grote ambities. Het aquarium krijgt onder meer een dolfinarium waar uiteraard dolfijnenshows zullen worden gehouden, een primeur in Noord-Afrika. Er komen ook ruimtes gewijd aan kinderen, wetenschappers en professionals.
De promotors beloven een inkom aan 100 dirham (iets minder dan 10 euro) en 24 dirham voor groepen en scholen. De inauguratie staat gepland voor 2017.
Het aquarium wordt bovendien gebouwd in samenwerking met het aquarium van Valencia in Spanje, waarvan enkele foto’s:
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko