19 februari 2011 - 09:19 - Marokko
De wietteelt in Marokko is afgenomen, van 134.000 hectare in 2003 tot 47.500 hectare in 2010, een daling van 65% van het areaal, volgens de International Narcotics Control Board (INCB).
In haar rapport van 2010, heeft de INCB het Koninkrijk geprezen voor de geleverde inspanningen in de strijd tegen de teelt en de handel in drugs en aangemoedigd om deze verder te zetten tot volledige uitroeiing van de wietteelt in het land.
Eind oktober 2010 hadden de Marokkaanse autoriteiten 9.400 hectare wiet vernietigd. De boeren van 74 gemeenten in de noordelijke regio van het Koninkrijk, die betrokken zijn bij de teelt van cannabis, worden aangemoedigd om te investeren in alternatieve gewassen.
De staat is ook gestart met een programma voor geïntegreerde ontwikkeling van zowat 900 miljoen dirham.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt