19 oktober 2019 - 15:50 - Wereld
Het Frans kledingmerk Camaïeu werd door de rechtbank van Toulouse tot een schadevergoeding van 10.000 euro veroordeeld wegens discriminatie tegen een moslima met een hoofddoek.
De winkelketen werd schuldig bevonden aan geloofsdiscriminatie tegen een voormalige werkneemster.
Narimène besloot na een zwangerschapsverlof een hoofddoek te gaan dragen. Bij haar terugkeer eiste haar werkgever dat ze haar hoofddoek tijdens haar werkuren zou afdoen, wat de jonge vrouw weigerde. Ze werd enkele dagen later ontslagen.
Le Point bericht dat het ontslag in eerste aanleg door de Arbeidsrechtbank van Toulouse werd goedgekeurd. De rechtbank oordeelde dat Narimène niet het slachtoffer was geweest van discriminatie en dat haar ontslag gerechtvaardigd was.
De jonge vrouw ging echter in beroep en kreeg gelijk. Camaïeu zal haar als gevolg een schadevergoeding van 10.000 euro moeten betalen.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren