Moslima’s onder aankomende metro geduwd in België
Een dakloze vrouw heeft in België twee keer geprobeerd om moslima’s te vermoorden door hen onder een aankomende metro te duwen.
26 november 2019 - 14:00 - Wereld
Kristen Hitchcock, een 49-jarige Amerikaanse uit Andover, heeft een boete gekregen nadat ze een moslima in een winkelcentrum verbaal aanviel vanwege haar hoofddoek.
Een video van het incident was massaal op sociale media gedeeld. De verdachte riep naar het slachtoffer: "Het zijn jullie moslimmannen die jullie verplichten om een doek op jullie hoofd te dragen".
Volgens Hartford Courant zorgden de uitspraken van de vrouw voor veel verontwaardiging in de stad en op sociale media.
Familieleden van het slachtoffer belden de politie en stelden een islamofobe aanval aan de kaak. Volgens een politiewoordvoerder werd Kristen Hitchcock bekeurd. Het incident was echter niet ernstig genoeg om als een haatmisdrijf te worden beschouwd.
Lees meer
Een dakloze vrouw heeft in België twee keer geprobeerd om moslima’s te vermoorden door hen onder een aankomende metro te duwen.
Een jonge moslima heeft in Groot-Brittannië voor veel bewondering gezorgd toen ze het opnam voor een joodse man en zijn zoon die door een passagier in de metro werden...
Een man die in het Duitse Berlijn een moslima met een hoofddoek op straat had aangevallen, werd door enkele getuigen hardhandig aangepakt.
Drie Marokkaanse meisjes zijn in een bus in het Italiaanse Turijn het slachtoffer geworden van een islamofobe aanval vanwege hun hoofddoek.
Een 58-jarige moslima is zondag in het Franse Saint-Etienne omgekomen nadat haar hoofddoek in een keukenrobot verstrikt raakte.