13 augustus 2024 - 23:50 - Marokko
In het buitenland gevestigde Marokkanen afkomstig uit Guelmim zijn boos op de autoriteiten van hun geboortestad. Ze klagen over de slechte ontvangst die ze kregen tijdens de Nationale Dag van de Migrant, die op 10 augustus werd gevierd.
De vakantiegangers waren teleurgesteld over de manier waarop ze werden ontvangen door de autoriteiten, meldt Al Akhbar. Sommigen van hen namen niet eens deel aan de festiviteiten, terwijl anderen snel weer vertrokken.
Lees ook: Marokkaanse diaspora geschokt door smerige straten Driouch
De boosheid richt zich op de gekozen locatie voor de viering. In tegenstelling tot voorgaande jaren, toen de Dag werd gevierd in het provinciehuis, kozen de organisatoren er dit jaar voor om 10 augustus te vieren in het districtsgebouw, onder leiding van een ambtenaar van een prefectuur in de stad.
Lees ook: Tanger favoriete bestemming Marokkaanse diaspora deze zomer (video)
Deze keuze viel niet in goede aarde bij de Marokkaanse diaspora. Ze zien deze veranderingen als een gebrek aan respect van de autoriteiten, vooral in vergelijking met de Marokkaanse diaspora uit naburige steden die wel een warm welkom kreeg.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt