29 maart 2023 - 15:00 - Wereld
De Spaanse politie heeft de 68-jarige eigenaar van een boerderij gearresteerd, op verdenking van het exploiteren en verkrachten van een 47-jarige Marokkaanse vrouw.
De verdachte dwong het slachtoffer gedurende een maand om onder onmenselijke omstandigheden te werken en verkrachtte haar herhaaldelijk. Nadat een familielid uit Marokko de politie had gewaarschuwd, kon de Marokkaanse vrouw worden bevrijd en de man worden gearresteerd. Hij wordt beschuldigd van illegale detentie, seksueel geweld en schending van de rechten van werknemers, aldus El Día de Valladolid.
Lees ook: Marokkaan tot slavernij gebracht in Barcelona
Het slachtoffer was opgesloten in een appartement in de wijk Las Delicias, waar de man die haar had ingehuurd om te werken op een boerderij, haar regelmatig verkrachtte en haar tot zijn werk- en seksslavin had gemaakt, aldus bronnen van het provinciaal commissariaat van Valladolid. De politie heeft het familielid van het slachtoffer bedankt voor deze melding die "essentieel" was voor haar bevrijding.
Lees ook: Marokkaanse seizoenarbeiders tot slavernij gedwongen in Italië
"Het meest betrouwbare middel om slachtoffers te helpen in geval van vermoedens van mensenhandel, seksuele of arbeidsexploitatie, is door dat aan de autoriteiten te melden", aldus het provinciaal commissariaat van Valladolid. De verdachte werd na zijn arrestatie voorgeleid aan de rechter. Hij werd voorwaardelijk vrijgelaten.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens